en_US
en
 
 
off
Mobile View
Desktop View

Copyright (C) 2015 OKAN ÇİVİ - okancivi.com

OKAN ÇİVİ KİMDİR?
956

OKAN ÇİVİ KİMDİR?

 
 
 

 30 Nisan 1997'de İzmir'in Konak ilçesinde dünyaya geldim. Zor bir doğum atlatmışım. 5 kilogram doğmakta herkesin harcı değil tabi. Hastanede doğum bilekliği takamayan tek bebek olduğumdan bayağı bir ilgi görmüşüm. Yetişip büyüdüğüm mahalle komşuluk ilişkilerini sıkıcasına yaşayan bir ortamdı. Tam bir mahalle kültürüyle büyüdüm yani. Sokak numaramızdan dolayı, mahallenin gençleri 245 Köşeliler olarak tanınırız. 245 Köşeliler'in yaşça en küçük elemanı benim. Bunun bana olumsuz etkiside vardı. En küçük olduğum için bir takım dışlanmalar yaşadım tabi. Herşeyden bir ders çıkarıp yoluma devam etmesini de iyi bildim. Bize annelerimiz evden çıkarken dikkatli ol değilde, kimseye bulaşmayın evladım derdi. Öyle ya da böyle hatrı sayılır bir çocukluk geçirdim.

 Eğitim hayatıma gelecek olursak, Ferit Bahriye Ergil İlköğretim Okulu'nu ve Sıdıka Rodop Anadolu Lisesi'ni bitirdim. Şimdilerde Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisiyim. İlkokul arkadaşlıkları elbette başkaydı ama lise yıllarım tam anlamıyla dostluğun, kardeşliğin bir başka adıydı. Liderliğini ve kaptanlığını yaptığım FENA isimli ekibimle çeşitli spor branşlarında başarılar elde ettik. Yalnızca bununla da kalmayıp felsefi bir akım üretip geliştirdik. Aynı zamanda bu ekipten 3 arkadaşımla Amatör Futbol Ligi'nde mücadele ettik.

 Tuttuğum bir takım yok ama tutulduğum bir takım var. Adıyla namıyla Büyük Altay. Deplasman olsun, iç saha olsun imkanımın olduğu her maça giderim. Muhalif düşünceli insanların oluşturduğu bir taraftar grubundayım. Terk edemeyeceğim tek sevdam. Altay, benim rengarenk hayatımdaki siyah beyazım değil ; siyah beyaz hayatımda tek rengimdir.                                                                                         OKAN ÇİVİ - 2015

                                                                                              okancivi.com